Totalul afișărilor de pagină

13 mai 2018

Corpul uman este o holograma, o proiectie a constiintei in 3D...

Ca sa putem intelege si accepta faptul ca acest Corp uman este o holograma, o proiectie a constiintei in 3D , si prin urmare aceasta “realitate” este iluzorie , ne ajuta analogia cu visele din timpul somnului . Si viata “reala” si visele sunt la fel de iluzorii. Ceea ce difera este perceptia noastra. Desi cand ne trezim din somn stim ca visul nu a fost real, in timpul visului totul pare real , doar ca in vise avem un grad mai mare de libertate de miscare, putem zbura de exemplu ...asta pt ca in vise traim proiectia constiintei EU SUNT in dimensiunea 4D . In 4D avem o vibratie mai mare , deci o densitate mai mica a “corpului” ..in banda de frecventa 4D interfereaza si vibratii 3D si 5D ..de aceea in vise comunicam cu persoane cunoscute , dar si cu entitati din alte dimensiuni...adormirea si trezirea din somn reprezinta trecerea din 3D in 4D si invers ...somnul este denumit “mica moarte” tocmai din acest considerent...”moartea” reprezinta trecerea din 3D in 5 D unde constiinta se proiecteaza intr-un corp si mai putin dens , cu vibratie si mai inalta , invizibila cu ochiul liber, fiind intr-un spectru de vibratie incompatibil cu vederea umana....in felul acesta poate fi inteles mai usor procesul de ascensiune in corp....daca omul isi ridica vibratia personala gradual in 4D si in spectrul 5D , corpul fizic devine mai translucid , mai putin dens , dar in acelasi timp se largeste spectrul luminii vizibile al ochiului uman ...nu mai este necesara “moartea” corpului acesta pentru a putea experimenta dimensiuni mai inalte de vibratie . Acest proces este posibil Acum si nu a fost posibil inainte de 2012 . Pana in 2012 trecerea din 3D in 5D (sau mai mult ) se putea face doar prin salt , numit moarte, Iar acum se poate face prin transformare , prin ridicarea vibratiei si extinderea constientei din 3D in 4D in 5D , 6D ....samd. Acest proces se intampla Acum , pe masura ce vibratia planetei creste,este un proces de transformare a corpului fizic, de adaptare la vibratii tot mai inalte, cu anumite simptome aferente , despre care se vorbeste in articolele legate de simptomele ascensiunii . Toti suntem afectati de acest proces doar ca putini constientizeaza . Ideea este ca , cu cat Suntem mai constienti, cu atat opunem mai putina rezistenta transformarilor si schimbarilor din viata noastra generate de acest proces .
-sursa- Moniq Cosma
 Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

12 mai 2018

Cum fac sa evoluez ...

Daca vrei sa inveti pasii evolutiei ,trebuie sa sti niste lucruri de inceput.

In primul rand trebuie sa vrei sa evoluezi,pentru ca evolutie inseamna sa lasi anumite lucruri in urma ta.

In primul rand fa curatenie in tine,scapa de tot ce stiai,nimic nu este adevarat,deci o iei de la zero cu toate invataturile.

Lasa cutumele in urma,lasa prietenii care te pot duce pe drumuri gresite,in familie ai grija sa faci corectii mari de tot la toti membrii familiei tale ,dupa ce tu insati scapi de toate lucrurile gresite pe care le stiai.

Incepe sa citesti mult,sa fi intr-o continua cautare de noutati,scapa de tot ce stiai vizavi de cutumele aduse de biserica,pastreaza traditiile ,dar da-le alt curs din inalta ta intelegere,doar bucurate de tot si toate,si nimic mai mult.Sa nu mai crezi in nimic stiut,pentru ca totul este spalare de creier,sau pur si simplu crezurile din trecut,deci nu apartin celor de acum ,ca sa fie o noua lege de adoptat in societate.Tu trebuie sa scapi de tot si toate ca sa devii un om evoluat,un om ce stie ce este gresit.

-sursa-https://familiacelesta1.blogspot.ro/2018/05/cum-fac-sa-evoluez.html
Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

11 mai 2018

După moarte, conștiința cuantică se materializează într-un alt corp, dintr-o altă dimensiune...

“Dr. Robert Lanza, celebrul om de știință care și-a dedicat viața încercând să descopere și să explice ceea ce înseamă moartea, șochează pentru încă o dată opinia publică cu noua sa teorie. Cercetătorul susține că atunci când corpul fizic moarte, conștiința cuantică trece într-o altă dimensiune, loc unde este pregătită pentru o nouă experiență.
În noua sa carte, intitulată „Biocentrismul, modul în care viața și conștiința sunt cheile pentru a înțelege Universul”, Lanza descrie cu lux de amănunte fenomenul morții, dar și viața de după moarte. Atunci când corpul fizic moare, conștiința cuantică îl părăsește pentru ca mai apoi să-și înceapă aventura prin Univers.
După o perioadă nedefinită, această energie va trece într-o dimensiune paralelă, fie ea inferioară sau superioară. Atunci este momentul în care începe să se materializeze și își caută o altă gază sau un alt trup, fie el de origine materială sau nu, și astfel viața continuă, dar sub o altă formă.
În acest sens, conform descoperirilor lui Lanza, moartea nu este decât o situație de tranziție, între două puncte sau între două vieți aflat în dimensiuni diferite. Acest proces poate continua la infinit, motiv pentru care termenul de viață veșnică devine unul lesne de digerat. Fenomenul este cunoscut sub numele de biocentrism, care este un aspect important al fizicii cuantice și care tinde să fie înțeles cât mai bine în ultimul deceniu.
Un alt aspect fascinant, dar demn de luat în seamă este faptul că Universul există datorită conștiinței. Acesta este motivul principal pentru care viața, sub forma sa abstractă, va exista pentru totdeauna, iar în tot acest timp, Universul, cât și dimensiunile sale paralele, nu sunt decât o creație ale unei energii cuantice, pe care Lanza a numit-o conștiință cuantică.
Biocentrismul arată că aceşti doi parametri ai existenţei noastre nu pot fi luaţi în calcul că nişte entităţi solide. „Mişcaţi-vă mâna prin aer şi apoi priviţi în urma ei. Există vreo urmă prin spaţiul parcurs de mână? Nimic! Aceeaşi situaţie se aplică şi în cazul timpului. Nu putem privi prin cutia craniană, la ce se întâmplă în creierul nostru. Ceea ce vedem şi privim este doar o vâltoare a informaţiilor care se produce în propriul spirit. Spaţiul şi timpul reprezintă doar instrumentele care ne ajută să «asamblăm»” aceste informaţii. De aceea, moartea nu există într-o lume lipsită efectiv de spaţiu şi de timp”, afirma Lanza.
El îl citează şi pe Albert Einstein, care spunea odată: „Acum, vechiul meu prieten Besso a plecat din această lume stranie – mai devreme ca mine, ce-i drept. Dar asta nu înseamnă nimic. Cei ca noi ştiu că diferenţa dintre trecut, prezent şi viitor nu este decât o iluzie ceva mai persistenta. Pentru că nemurirea nu înseamnă neapărat o existenţă la nesfârşit în timp, ci este o viaţă într-un plan paralel”
-sursa-http://www.efemeride.ro/dupa-moarte-constiinta-cuantica-se-materializeaza-intr-un-alt-corp-dintr-o-alta-dimensiune

Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

10 mai 2018

Semnele pe care ti le trimite universul, de care ar trebui sa tii cont. Suntem in stransa legatura cu universul inca de la nastere...

Probabil cu totii plecam de la premiza ca suntem singuri in aceasta lume si ca ajungem sa ne vanam unii pe altii, pentru binele personal. Asa cum Atlas tinea pe umeri globul, in mitologie, consideram ca fiecare isi duce propria cruce, caci doar asta inseamna sa fi om…nu?
O a doua perspectiva este aceea ca nu suntem singuri si ca suntem separati unii de altii, in functie de religie.
Realitatea este aceea ca toti avem la dispozitie ghidarea Universului, trebuie doar sa fim atenti!
in functie de perspectiva, poti fi sau nu de acord cu acest articol. Din punctul meu de vedere, cea de-a doua perspectiva este mult mai apropiata de adevar. Divinitatea ne ghideaza mereu! Hai sa vedem de ce.
Cand ma gandesc, ca in trecut aveam ideea preconceputa ca suntem singuri pe lumea asta si trebuie sa facem totul singuri, ma apuca teama din nou. Totusi, odata cu trecerea timpului am invatat sa ascult si sa reflectez la ceea ce se petrece in jurul meu si parca nu ma mai simteam atat de epuizata…ma gandesc cu groaza la ce presiune era pe umerii lui Atlas, la propriu…
Ceea ce eu numesc acum ghidare divina, m-a ajutat sa inteleg ca aceasta viata imi apartine in totalitate, insa totul este oferit de divinitate. Chiar si obstacolele sunt puse in viata noastra cu un scop, acela de a ne orienta catre caile bune. Ca sa mergi mai departe, trebuie sa depasesti obstacolul, nu? Asa ca inveti sa o faci, iar la urmatorul iti va fi mai usor.
Cum ti se adreseaza Universul?
Multi oameni ajung sa fie extrem de surprinsi, cand afla ca Universul a fost mereu prezent in viata lor si ca a intervenit chiar, in anumite situatii. Putem sa consideram ca ne ghideaza calea, daca suntem atenti la semne.
Nu trebuie sa fi genul de persoana religioasa, pentru a vedea aceste semne sau pentru a intelege mesajul transmis. Multi cred ca divinitatea le vorbeste doar prin miracole, realitatea este ca o face prin fiecare etapa, prin fiecare problema, dar si prin fiecare rezolvare. Divinitatea este o prezenta permanenta!
Am primit mesaje de la divinitate la dus, atunci cand spalam vase sau chiar in momentul in care faceam cumparaturi. Universul poate aparea sub forma cifrelor repetitive, anumitor melodii sau poate prin oamenii care ne traverseaza calea, zilnic.
Da, Universul te atentioneaza ca faci o greseala, nu poti functiona fara Univers, asa ca este posibil chiar sa te certe uneori, asa cum ar face-o orice parinte.
6 SEMNE VENITE DE LA UNIVERS
Cum iti dai seama daca esti sau nu pe calea cea buna?
Universul iti va trimite mesaje simple, asa ca daca esti suficient de atent, le poti decoda imediat.
Nu uita, mesajele transmise de Univers nu iti vor face niciodata rau, ele sunt prezente in viata ta pentru a-ti atrage atentia, deci nu le interpreta gresit!
1. Trebuie sa intervii. O amanare nu e posibila.
De exemplu, este posibil sa ramai blocat in trafic, sa pierzi avionul si sa iti strice toate planurile. Asta inseamna ca tu nu trebuia sa ajungi in acel loc!
2. Ai un sentiment ciudat, localizat in zona abdominala!
Este posibil ca aceasta senzatie sa fie legata de gandurile pe care le ai in acel moment. Daca este o senzatie negativa, inseamna ca nu trebuie sa continui cu acele planuri.
3. Pierzi mereu lucruri
Acest soc te va trezi la realitate si te va face sa ai mai multa grija!
4. Te certi in permanenta cu cineva!
Poate fi vorba despre certuri minore sau unele grave. Ai mare grija la cine se refera aceste certuri!
5. Nu dormi asa cum ar trebui!
Iti petreci noptile gandindu-te la tot felul de lucruri si probleme, bazate pe un singur subiect. Incearca sa nu iti faci prea multe scenarii, Universul iti va da un semn in cele din urma.
6. Te imbolnavesti frecvent

-Sursa: sfaturiutile.info-

Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

9 mai 2018

Moartea este culoarul prin care conștiința cuantică se materializează într-un alt corp, pentru o nouă experiență...

In viziunea celebrului om de stiinta Dr. Robert Lanza, moartea este culoarul prin care constiinta cuantica trece intr-o alta dimensiune, pentru o noua experienta de viata.
In noua sa carte, intitulata “Biocentrismul, modul in care viata si constiinta sunt cheile pentru a intelege Universul”, Lanza descrie cu lux de amanunte fenomenul mortii, dar si viata de dupa moarte. Atunci cand corpul fizic moare, constiinta cuantica il paraseste pentru ca mai apoi sa-si inceapa aventura prin Univers.
Dupa o perioada nedefinita, aceasta energie va trece intr-o dimensiune paralela, fie ea inferioara sau superioara. Atunci este momentul in care incepe sa se materializeze si isi cauta o alta gaza sau un alt trup, fie el de origine materiala sau nu, si astfel viata continua, dar sub o alta forma.
In acest sens, conform descoperirilor lui Lanza, moartea nu este decat o situatie de tranzitie, intre doua puncte sau intre doua vieti aflat in dimensiuni diferite. Acest proces poate continua la infinit, motiv pentru care termenul de viata vesnica devine unul lesne de digerat. Fenomenul este cunoscut sub numele de biocentrism, care este un aspect important al fizicii cuantice si care tinde sa fie inteles cat mai bine in ultimul deceniu.
Un alt aspect fascinant, dar demn de luat in seama este faptul ca Universul exista datorita constiintei. Acesta este motivul principal pentru care viata, sub forma sa abstracta, va exista pentru totdeauna, iar in tot acest timp, Universul, cat si dimensiunile sale paralele, nu sunt decat o creatie ale unei energii cuantice, pe care Lanza a numit-o constiinta cuantica.
Biocentrismul arata ca acesti doi parametri ai existentei noastre nu pot fi luati in calcul ca niste entitati solide.„Miscati-va mana prin aer si apoi priviti in urma ei. Exista vreo urma prin spatiul parcurs de mana? Nimic! Aceeasi situatie se aplica si in cazul timpului. Nu putem privi prin cutia craniana, la ce se intampla in creierul nostru. Ceea ce vedem si privim este doar o valtoare a informatiilor care se produce in propriul spirit. Spatiul si timpul reprezinta doar instrumentele care ne ajuta sa «asamblam»” aceste informatii. De aceea, moartea nu exista intr-o lume lipsita efectiv de spatiu si de timp”, afirma Lanza.
El il citeaza si pe Albert Einstein, care spunea odata:
„Acum, vechiul meu prieten Besso a plecat din aceasta lume stranie – mai devreme ca mine, ce-i drept. Dar asta nu inseamna nimic. Cei ca noi stiu ca diferenta dintre trecut, prezent si viitor nu este decat o iluzie ceva mai persistenta. Pentru ca nemurirea nu inseamna neaparat o existenta la nesfarsit in timp, ci este o viata intr-un plan paralel.
-sursa-http://www.efemeride.ro

Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

8 mai 2018

Actualizări energetice-Mergeţi cu simţirea voastră...

Energy Update – Go With Your Gut
Morag, 19 aprilie 2018
Masivele pulsuri solare geomagnetice ne aruncă atât pe noi cât și pe Gaia, în frecvenţe energetice ridicate. Pe măsură ce lumea pare să sufere o implozie, mulţi dintre noi raportează vibrații ridicate. Ameţeli, greață, sunete în urechi, sinuzite și disfuncţionalităţi ale somnului sunt cauzate de frecvenţele solare fluctuante, perturbatoare. S-ar putea să fim conştienți de alte timpuri. Putem să vedem vieţi paralele în starea de vis. Este posibil să avem interacțiuni ciudate cu natura în perioadele de impulsuri vibratorii înalte. Politica globală are o întorsătură apocaliptică și mulți dintre noi răspund într-un mod ciudat de calm. Există o recunoaştere intelectuală a presupusului dezastru iminent sub o anumită formă. Colapsul economic, războiul trei mondial, revenirea la sclavia imperialistă deschisă … Ne confruntăm cu furie, şoc, tristeţe şi neîncredere. Ne putem simți copleșiți, ieșind din etapa radicală, şi dacă alocăm prea mult timp sau energie angajându-ne cu iadul din matricea muribundă.Distanța poate fi creată prin ridicarea în cea de-a cincea dimensiune, prin cultivarea și locuirea unui spațiu de calm interior. Ne găsim în mod intuitiv în acea zi renunţând. Pentru fluxul universal de energie, permitem zilelor noastre să se desfăşoare conform instinctelor noastre. Căutăm să fim prezenţi în fiecare moment. Suntem destul de duri. Putem observa minciuna cu precizie laser. Vedem pierderile de timp, narcisiştii, sopârlele şi paraziţii care se zbat pentru dramă şi atenţie. Suntem capabili să ne întoarcem în câmpul lor energetic scăzut, să-l împiedicăm să interfereze cu propriul nostru câmp. Antenele energetice se agită cu mult înainte ca pericolul sau trauma să se întâmple. Suntem mai buni în interpretarea semnalelor. Răspundem energiei noastre peste celelalte simțuri ale noastre.
Furtunile Solare produc valuri de vibrații puternice. Suntem inundaţi ca un radio, cu mai multe staţii noi, care funcţionează pe lungimi de undă inaccesibile anterior. Le putem regla în recunoștință, dragoste, compasiune, pace și fericire zen. Uneori, pe măsură ce valurile spală prin noi, s-ar putea să simțim că suntem pe un montagne russe care este propulsat tot mai sus. Prăbuşirea înapoi în cea de-a treia dimensiune poate fi destul de bruscă sau subtilă. Pământul în prezent ne ajută să eliberăm blocajele în zen și să lăsăm spiritul să se înalțe. Chiar și atunci când tot ceea ce ne înconjoară este teribil, nu poate să scuture un sentiment intern de linişte. Încrederea în universuri se construiește în mod constant. Ne abandonăm universului, permițând zilelor noastre să respire. Suntem ceea ce suntem. Renunțând la control sau încercând să ne gestionăm micro-viețile, ne permitem să creăm pozitivitate. Acceptăm greșelile. Îmbunătățim creşterea și schimbarea. Învățând să navigăm și să actualizăm, înseamnă să învăţăm să avem încredere în intuiția noastră în prezent. Extinderea conștiinței noastre pentru a ieși din roata matricei de hamster a fricii necesită trei schimbări fundamentale ale vieții.
Recunoştinţa înlocuieşte dorinţa, nevoia, invidia si lăcomia. Recunoştinta eliberează stresul. Evaporarea anxietăţii ne obligă să ne re-prioritizăm vieţile. Începem să vedem ce ne hrănește cu adevărat și ce nu. Suntem recunoscători pentru iubirea din viața noastră și, la rândul ei, creează dragoste. Noi devenim oameni mai blânzi și mai umili. Dezvoltăm puterea interioară pentru a ne proteja pe noi înșine și viețile noastre, fiind recunoscători pentru ceea ce avem.
Centrându-ne asupra iubirii vibraţiilor înalte cinci dimensionale, doborâm concurența, stresul și nesiguranța. Nu există timp pentru negativitate atunci când suntem prezenţi, când recunoaştem că fiecare interacțiune deţine potențialul cosmic. Putem ridica frecvenţele sau le putem micșora. Putem răspândi urâtul sau putem străluci lumina în frecvenţele 3D îngroşate de ceață. Avem puterea să deţinem fiecare moment. Elita ce ne-a programat în apatie și neajutorare, a căzut în mentalitatea victimei. Atenţia ne lasă liberi pentru a tăia trena ce ne menţine status quo-ul. Facem valuri, în momentul de faţă ne ridicăm respectul de sine.
Meditaţia este locul unde se produce adevărata expansiune a conştiinţei. Când înțelegem că facem parte din ceva mult mai mare. Când medităm excavăm gunoiul și murdăria, și lăsăm lumina să ne inunde sufletul. Ne deschidem chakrele și devenim din nou fiinţe întregi. Mintea spiritul, corpul sunt stimulate, hrănite și conectate.
Știm când să ne oprim. Ce luptă să luptăm. Când să lăsăm garda sau să ne ridicăm scutul. Acestea sunt abilitățile necesare pentru a naviga în lunile următoare. Știind când e timpul să fim războinici și când să reîncărcăm. Nu uitați niciodată să utilizaţi o protecţie adecvată în orice moment. Cristalele, mantrele, înţelepciunea, ghizii și ființele ascensionate joacă un rol în a ne proteja pe măsură ce ne ridicăm frecvenţele odată cu Gaia. Cum facem față situațiilor în timpul și după actualizări, devine o chestiune de energii emoționale. În viața noastră, rutina noastră zilnică devine mai simplă pe măsură ce permitem nucleului nostru, plexului solar și celui de-al treilea ochi să conducă calea. Ne ascultăm interiorul. Abandonăm îngrijorările, permițând prezentului să fie preocuparea noastră principală. Acceptăm cine suntem în orice moment trecut sau viitor. Căutăm doar să rămânem calmi și inima să ne conducă în clipa conștientizării.
Toate acestea nu înseamnă că ne petrecem zilele ca niște călugări. Pentru a fi calmi încă trebuie să fim în vibraţia dragostei. Pentru a satisface fiecare nouă situație, interacționăm în dragoste. Noi nu devenim împinşi sau plăpânzi prin renunţarea noastră, ne redobândim suveranitatea în schimb. Noi ajungem într-un loc al acceptării, facem pace cu cine suntem. Suntem mai puțin speriați de timpul liniar. Timpurile și liniile temporale limită ale maşinii propagandiste, ale polarității pierd semnificativ. O săptămână se îmbină cu următoarea, pe măsură ce un flux trece. Vom înțelege că facem parte din ceva mai mare decât noi. Sincronicitățile ne învață că universul este cunoaştere, și mister, și miracol și că suntem parte din el. Ne separăm mai mult de algoritmii matricei, capitaliste, rasei de șobolan, de mai multe. Ne despărțim de secătuirea oamenilor, recunoaştem suveranitatea lor. Învățăm să ne protejăm. Simțim pericolul. Suntem insuflaţi de departe, de momente de fericire liniștită.
Furtunile geomagnetice cauzează toate acestea și multe altele. Adânc în retrogradul lui Jupiter ni se arată că, și atunci când totul pare în neregulă, când cel mai rău este acolo, ne putem simți încă fericiţi. Încă mai trăim bucurie în viața noastră, mulțumire, apreciere și iubire. Învățăm lecția fundamentală a trezirii, suntem în controlul propriului cadran emoțional. Valurile emoţilor vor continua sa vină, dar putem alege pe care sa ne plimbăm. Putem alege bătăliile cu înțelepciune. Putem să plecăm sau să rămânem. Putem plânge sau râde. Depinde de noi. Împuternicire pentru unii, înspăimântare pentru ceilalți. Recunoscând că ținem frâiele vieții noastre este pilula roșie, momentul pilula albastră. Este esenţial să rămânem conectaţi pentru a întâmpina adevărul aspru al întunericululi lumii reale. Libertatea lumii noastre este gândirea liberă, compasiunea și creativitatea.
Pentru moment, evitaţi să susţineţi bănuielile. Încercați să nu lăsați ego-ul, copilul interior, să vă domine gândurile. Opriți temporar mediile globale. Relaxați-vă, oameni. Politica pantomimelor care se desfășoară, ne distrage atenția de la sinistru. Întotdeauna am știut aceasta. Întotdeauna pun în scenă ură și războaie. Nimic nu s-a schimbat, cu excepția faptului că mulți dintre noi se trezesc și se întreabă, de ce. Au urmărit datele noastre ca niște vânători deranjați, pentru ce? Anunțuri ţintite? Măsuri politice. Bani și profit. Cine știe. Cui ii pasă. Suntem o specie tribală deschisă, ne place să împărtășim și să comunicăm. Nu trebuie să ne schimbăm. Cabala ar trebui să plece, timpul său a trecut. Fie ca omenirea și Gaia să treacă bine în frecvenţele cinci dimensionale şi dincolo. Pacea este posibilă pentru oameni. Crezând. În dragoste și lumină surferi cosmici .
https://in5d.com/energy-update-go-with-your-gut/
Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

7 mai 2018

Pierderea sufletului – cauza spirituală a celor mai comune boli...

Cu toţii am trecut prin perioade, sau momente, în viaţa noastră, când am simţit că pierdem părţi din noi . Pierderea temporară a unor părţi ale sufletului nostru, survine de fiecare dată când trecem prin situaţii de viaţă traumatizante.
Moartea cuiva drag, despărţirea de iubita – iubit, abuzul emoţional sau sexual, sperieturile puternice la o vârstă fragedă, accidentele, bolile, amputarile-operatiile chirurgicale, în general toate lasă urme în matricea energetică numită suflet .
Pierderea sufletului” este considerat a fi diagnosticul cel mai serios şi cauza principală a decesului prematur şi a bolilor grave, dar în mod curios, această cauză nu este nici măcar menţionată în manualele medicale occidentale. Cea mai apropiată afirmaţie este “El/Ea şi-a pierdut voinţa de a trăi.
Simptome ale pierderii de suflet .
Lista simptomelor pierderii unor părţi ale sufletului conţine :
– depresie în diverse grade de intensitate , acută sau cronică;
– sentimentul că nu suntem complet “acasă” în trupul nostru ;
– sentimentul că ne trăim viaţa mai degrabă ca spectatori decât că personaj principal ;
– prezenţa unor obiceiuri autodistructive, a dependentelor de droguri, alcool, muncă, sex, bulimie sau anorexie ;
– sistem imunitar slăbit, boli în copilărie sau în viaţa de adult;
– sindromul de personalitate multiplă;
– boli psihice;

– imposibilitatea de a crea şi menţine relaţii armonioase cu partenerii de viaţă ;
– lipsa amintirilor dintr-o anumită perioadă a copilăriei sau a vieţii în general ;
– respect de sine scăzut ; sentimente de lipsa de valoare a propriei persoane , iubire de sine puţină sau deloc
– frica de a avea încredere în alţii ;
ruşine generalizată sau difuză ;
.
– neglijare a vieţii spirituale;
– imposibilitate de a lua decizii ; frică de a-şi asuma responsabilităţi ;
– sentimentul lipsei de putere personală ;
– a fi victima sau autorul unui abuz ;
– perfecţionism ;
 În călătoria noastră prin viaţă trăim experienta afecţiunilor fizice, precum răcelile sau leziunile sportive. De asemenea, unii dintre noi pot trăi experienţa unor afecţiuni grave, de natură internă, precum cancerul sau hepatită, afecţiunile cardiovasculare sau scleroza multiplă. În cele din urmă atingem stadiul bătrâneţii, infirmitatea progresivă şi moartea corpului fizic
-sursa- http://www.efemeride.ro/pierderea-sufletului-cauza-spirituala-celor-mai-comune-boli


Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

6 mai 2018

Liniștea Sufletească Înseamnă Mulțumire -10 Semne Că Ai Regăsit-o...

Ce înseamnă liniștea sufletească?

Liniștea sufletească și relaxarea minții sunt atât de greu de găsit!
Dar, mai devreme sau mai târziu, ajungem în punctul în care nu ne mai interesează nimic altceva decât liniștea interioară.
Liniștea sufletească înseamnă mulțumire.
Liniștea sufletească e mult mai importantă decât orice bun material.
Regăsirea liniștii interioare face totul mult mai simplu și mai ușor de dus.
Nu îți mai amâna mulțumirea sufletească pentru un moment îndepărtat din viitor. Trăiește intens fiecare clipă care ți-e dată, revino în prezentul etern!
Dacă te întrebi cum să găsești liniștea și pacea interioară oriunde mergi, mai jos ai 10 semne care te ghidează înspre pacea interioară autentică.
Le poți considera idei sau sfaturi care te învață cum îți găsești sau îți câștigi liniștea sufletească.
Ce este liniștea sufletească și ce înseamnă să ai liniște sufletească?
Înseamnă să…

Semnul #1: Nu îți mai este frică să rămâi singur cu gândurile tale

Sunt momente când evităm să rămânem singuri.
Mai ales când nu vrem să auzim ce are de spus vocea rațiunii.
Dar atunci când ne-am găsit liniștea sufletească, în mintea noastră e pace.
Avem parte de claritate mentală.
Vocea rațiunii nu mai are ce să ne reproșeze.
Și nici nu mai poate să ne judece.
Pentru că atunci când suntem aliniați intern cu liniștea sufletească, nu mai putem păși pe un drum greșit.
Ce să faci pentru liniștea sufletească? Să…

Semnul #2: Găsești nenumărate motive pentru a fi recunoscător

Liniștea sufletească înseamnă mulțumire.
Așa că preferi să observi mai des lucrurile frumoase care există deja, în viața pe care o trăiești.
Oricât de mici ar fi, lucrurile pe care îți concentrezi cel mai mult atenția, au tendința să ți se arate tot mai mult.
Așa că preferi să te concentrezi pe emoția recunoștinței, una dintre cele mai puternice stări emoționale vindecătoare.
Recunoștința calmează psihicul agitat, vindecă sufletul rănit și te ajută să regăsești pacea și liniștea sufletească.
Și nici nu trebuie să înveți psihologie pentru a căuta liniștea și pacea interioară.

Semnul #3: Ești conectat în permanență la pacea interioară

Chiar și în momentele aparent stresante, poți să îți canalizezi atenția spre pace sufletească.
Știi că orice ți se întâmplă, are loc pentru ca tu să te dezvolți.
Ca să devii mai bun.
Ca să iei decizii mai inteligente.
Ceilalți oamenii nu își dau seama de unde vine calmul tău interior.
Chiar și în situații care pe ei i-ar scoate din minți.
E simplu, liniștea interioară este mai importantă pentru tine, decât să generezi un conflict.
Liniștea interioară nu e de dat.
Liniștea interioară e mai importantă decât să demonstrezi că tu ai dreptate, cu orice preț.
Exact ca și în trafic, e mai important să ajungi în siguranță la destinație.
Decât să insiști că tu ai prioritate și să faci un accident.
Ce mai înseamnă starea de liniște? Să…

Semnul #4: Îți urmezi obiectivele profesionale din pură plăcere

Și nu ca să ai cât mai multe realizări, cu care să te lauzi.
Nici pentru că vrei să câștigi bani mai mulți.
Ci pur și simplu, pentru sentimentul de împlinire personală, pe care ți-l oferă munca în sine.
Vrei să oferi valoare.
Vrei să lași ceva în urma ta, care să le fie de folos semenilor tai.
O faci din plăcerea de a-ți pune abilitățile la treabă. Și de a le perfecționa.
Chiar dacă ți se oferă, banii și faima au doar un rol secundar.

Semnul #5: Nu mai reacționezi când cineva te jignește

Dacă cineva te pune într-o lumină proastă, nu mai intri automat în defensivă.
Nu te mai interesează nici să te justifici.
Și nici să-i răspunzi cu aceeași monedă celui care te-a jignit.
Pur și simplu, rămâi calm în orice situație, deoarece liniștea înseamnă putere.
Ești conștient că nu-i poți mulțumi pe toți.
Nici nu ai cum, și nici nu vrei.
Ceilalți au dreptul să creadă orice despre tine.
Și nu opui rezistență părerilor acestora.
Pentru că sunt doar atât, păreri subiective.
Iar o jignire e efectul nemulțumirilor, frustrărilor sau dezamăgirilor, pe care cealaltă persoană le-a trăit.
De cele mai multe ori, acestea sunt o proiecție a lor, care nu au nimic de-a face cu tine.
Pentru clipe de liniște sufletească…

Semnul #6: Ești foarte atent cu cine îți petreci timpul

Nu mai tolerezi să ai în preajmă persoanele negative mai mult decât este necesar.
Chiar dacă e vorba de oameni pe care-i cunoști de mai mult timp.
Nu le mai dai voie să îți strice liniștea și pacea interioară.
Preferi să eviți compania celor care se auto-victimizează pentru că starea ta de mulțumire sufletească e pe primul loc.
Îi eviți și pe cei care adoră bârfele.
Îi eviți pe cei care dau mereu vina pe alții, când ceva nu le merge bine.
Le dai voie să își trăiască viața așa cum vor, pentru a-și găsi liniștea în felul care li se potrivește mai bine.
Tu ai grijă de liniștea ta interioară și dacă acesta e prețul cerut, atunci fie.

Semnul #7: Despre liniștea sufletească ți-ai dat seama că nu o poți cumpăra

Nu poți cumpăra absolut nimic din ce îți aduce liniște și pace pe termen lung .
Tu, care ți-a regăsit puterea interioară, ești împăcat doar pentru că poți să iei parte la jocul schimbărilor.
Este împăcarea o liniște a sufletului? Da!
Alături de Maya, te învârți și tu în horă.
Ești prins în dansul culorilor, al vocilor, al miliardelor de fețe.
Dar, în același timp, știi că nimic nu e permanent.
Mai știi că, orice ai face, lumea trece printr-o moarte și renaștere permanentă.
Și asta nu te mai sperie.

Semnul #7: Despre liniștea sufletească ți-ai dat seama că nu o poți cumpăra

Nu poți cumpăra absolut nimic din ce îți aduce liniște și pace pe termen lung .
Tu, care ți-a regăsit puterea interioară, ești împăcat doar pentru că poți să iei parte la jocul schimbărilor.
Este împăcarea o liniște a sufletului? Da!
Alături de Maya, te învârți și tu în horă.
Ești prins în dansul culorilor, al vocilor, al miliardelor de fețe.
Dar, în același timp, știi că nimic nu e permanent.
Mai știi că, orice ai face, lumea trece printr-o moarte și renaștere permanentă.
Și asta nu te mai sperie.

Semnul #9: Deciziile tale îți aduc și mai multă pace interioară

Cum să găsești liniștea interioară?
Îți asculți intuiția când ai de luat decizii importante.
Îți dai seama rapid dacă alegerile tale te apropie sau te îndepărtează de liniștea interioară, pe termen lung.
Preferi deciziile care îți aduc mai multă împăcare de sine.
Chiar dacă asta înseamna să refuzi oferte de angajare foarte bine plătite.
Echilibrul interior e mai important pentru tine, decât orice altceva.
Iei decizii inteligente, care iau în calcul binele comun.
Și nu doar pe cel al propriei persoane.

Semnul #10: Știi ce este pacea care depășește orice înțelegere

După cum spunea și Eckhart Tolle, pacea interioară, care depășește orice înțelegere, poate fi atinsă doar prin dizolvarea ego-ului.
Starea de mulțumire sufletească poate să devină o prezență vindecătoare în viețile noastre.
Dar pentru asta, e nevoie să ne concentrăm atenția pe ceva mult mai important decât imaginea noastră de sine.
Asta deoarece imaginea de sine este trecătoare.
Exact ca orice situație, obiect sau ființă din lumea aceasta.

Ca să găsesc liniștea sufletească, pe mine m-au ajutat foarte mult învățăturile lui Eckhart Tolle. Le-am descoperit într-un moment din viață foarte, foarte dificil.
-sursa-https://www.vointadefier.ro/linistea-sufleteasca-pace-interioara/


 Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

5 mai 2018

Cei care ne fac rău...

"Cei care ne fac rău reprezintă examenele noastre pe care le dăm de-a lungul vieţii în faţa reprezentanţilor Divinităţii şi până la urmă în faţa scânteii divine din interiorul nostru.
Felul în care răspundem la rău este taina mântuirii noastre.
Treaba noastră nu este eliminarea răului din lume ci conștientizarea existenței sale și oprirea manifestării lui în noi." - Ovidiu Harbădă-

Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

4 mai 2018

Trebuie să spui numai atât: Îți mulțumesc, cu recunoștință, Dumnezeul meu...

În somn am văzut că am mers în Rai și un înger a venit să mă însoțească. Mergeam unul lângă altul printr-o încăpere uriașă plină de îngeri. Povățuitorul meu s-a oprit la primul post de lucru și mi-a spus:
– Aici este Secția de Primire. Aici primim toate cererile, sub formă de rugăciune, care merg la Dumnezeu.
Am privit în jur. Tot locul acela era plin de îngeri care primeau și triau cererile scrise, ce se făceau stive voluminoase de hârtii și însemnări de la oamenii din toată lumea. Apoi am mers mai departe printr-un culoar lung până ce am ajuns la al doilea post de lucru. Aici îngerul mi-a spus:
– Aceasta este Secția de Împachetare și Livrare. De aici se expediază bucuriile și binecuvântările la cei care le-au cerut. Am luat aminte câtă mișcare era și aici. Nenumărați îngeri alergau încolo și-ncoace, lucrând din greu, de vreme erau nenumărate dorințele care se ceruseră și trebuiau împachetate pentru a fi trimise pe pământ. Am plecat de aici și, în capătul unui alt culoar lung, ne-am oprit la ușa unui post foarte mic. Spre marea meu uimire, acolo stătea numai un înger, fără să facă aproape nimic.
– Aici este Secția Mulțumirilor, mi-a spus încet îngerul meu. Părea a fi puțin rușinat.

– De ce aici nu este de lucru?, am întrebat.
– Este dureros, a suspinat îngerul. După ce oamenii primesc bucuriile, foarte puțini sunt aceia care trimit mulțumiri.
– Dar cum poate mulțumi cineva lui Dumnezeu pentru binecuvântările pe care le-a primit?, am întrebat din nou.
– Foarte simplu, a răspuns îngerul. Trebuie să spui numai atât: Îți mulțumesc, cu recunoștință, Dumnezeul meu!
– Dar, mai exact, pentru ce trebuie să mulțumim?

 – Dacă ai alimente în frigider, haine pe tine, un acoperământ deasupra capului tău și un loc unde să dormi, ești mai bogat decât 75% dintre oamenii acestei lumi.
• Dacă ai bani în bancă, în portofel și ceva mărunțiș într-o tipsie, ești printre 8% dintre oamenii care duc o viață prosperă.
• Dacă te trezești astăzi mai sănătos decât erai ieri, ești mai binecuvântat decât toți cei care nu vor supraviețui până mâine.
• Dacă nu ai trăit niciodată experiența fricii de război, a singurătății închisorii, a agoniei chinuirii și a săgetărilor foamei, ești înaintea a 700.000 de oameni de pe acest pământ.
• Dacă te poți ruga într-o biserică fără să fii atacat, arestat sau executat, te vor invidia cu siguranță în jur de 3.000.000.000 de oameni din această lume.
• Dacă părinții tăi sunt încă în viață și sunt încă împreună, ești un om rar.
• Dacă poți ține capul sus și să zâmbești, ești o excepție pentru toți cei care trăiesc în nesiguranță și în deznădejde.


– Am înțeles, am spus eu. Dar acum ce să fac? Cum să încep? – Să spui: Slavă Ție, Dumnezeule, pentru toate!, mi-a spus zâmbind îngerul meu. Să numeri binecuvântările primite și să conștientizezi cât de privilegiat ești.
-sursa-yogaesoteric.net-
 Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

3 mai 2018

DA, DAR TU…

Am auzit de atatea ori aceste cuvinte, incat se intampla sa uit de toata compasiunea si sa ma plictisesc ingrozitor de povestea ta repetitiva, oricine ai fi.



Iti revendici, cu mandrie, statutul de victima, comparandu-te cu mine, fara sa ma cunosti pentru ca esti inecat/a in conditionari paguboase care-ti hranesc puterea (controlul). Imi spui ca am noroc sa fac ce vreau, cand vreau, ca am parte de parteneri devotati, ca viata mea este minunat luminata de sansa, iar a ta umbrita de ghinion.Nu-ti trece o clipa prin minte ca sansa, pentru oricare dintre noi, se numeste ALEGERE, ca oamenii si circumstantele exterioare oglindesc, continuu, structura noastra interioara, ca pana nu te vezi in toata “splendoarea” ta si nu-ti doresti sa devii decat ceea ce acum esti, vei exclama cu naduf: “Da, dar tu!”, in timp ce astepti miracole exterioare, salvatori neinfricati si palate de clestar, in timp ce refuzi sa-ti slabesti stransoarea desertaciunilor si a neacceptarii de sine. Ascunde-le bine si vezi, priveste-le din ce in ce mai rar: aproape de tine-s oglinzi!!!


Poate n-ai ales intamplator sa-mi vorbesti, tocmai mie. Poate iti dai seama, macar, ca ai nevoie de un “oftalmolog”; cel mai bun: DE TINE!, in timp ce eu imi iau ragazul sa “salvez” tot mai putini ghinionisti. 
-sursa- http://ellenamihaela.blogspot.ro/

Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

2 mai 2018

M.T.Keshe : Vocea Omului...

 În acest articol, vă prezentăm o altă serie interesantă de învățături ale d-lui Keshe, vizavi de sufletul și emoțiile omului, manifestarea acestora prin intermediul vocii sale.

Dacă sunteți orb și doar auziți vocea, expresia vocii, în conjuncție cu viziunea omului, a creat secțiuni cu diferite emoții în noi. Și este, probabil, pentru prima dată, când omul înțelege că vocea lui reprezintă emoția lui. De multe ori am spus: Emoțiile sunt cele ce se află între Sufletul Omului și Sufletul Fizicalităţii. Când Sufletul o simte, omul o spune, nu neapărat prin vocea cutiei, ci cu vocea emoției creierului omului, care îşi creşte propria ei intensitate și care este ea însăși un sunet ca urmare a interacțiunii cu Sufletul Omului. Atunci are loc, ceea ce reprezintă interacțiunea fizică sau răspunsul fizic al omului.
Când vedem Pământul și Soarele că interacționează la nivelul câmpurilor, vedem lumina zilei, vedem crearea de noi materii. La fel este și cu emoțiile omului în dimensiunea fizicalităţii, atunci când interacționează cu Sufletul Omului, rezultatul îl reprezintă comportamentul fizic al omului. Deci totul este un amestec de sunete, totul are o muzică. Noi suntem cei ce trebuie să găsim instrumentele să ascultăm, să detectăm și să auzim acel sunet al interacțiunii. Ne frecăm mâinile și auzim ceea ce este, ceea ce face. Frecăm două bucăți de oțel una de cealaltă, zgomotul scârțâitului ne dă aceiași senzație. Deci acum înțelegem, că emoția omului provine și se manifestă ea însăși prin sunetul omului.
 Dar așa cum am spus în alte lecții, evoluția nu doar a creat degete, evoluția a permis crearea și reglarea degetelor, care pot cânta în interacțiunea Sufletului Omului cu Sufletul Fizicalităţii Omului și prin cântul acestor degete, ceea ce noi numim cutia vocală a omului, noi creăm ceea ce numim sunet. Deci acei ce s-au maturizat și înțeleg, pot auzi vocea propriului lor Suflet, în interiorul structurii propriului lor creier. Apoi pot auzi emoția creată. Și apoi pot vedea în interacțiunea acesteia, cum pot face o muzică care duce la reacție, sau ceea ce numim mișcarea fizicalităţii.
 Sunetul este parte a esenței manifestării. Sunetul, zgomotul, muzica, noi toți alegem diferite nume pentru diferite lățimi de bandă ale intensității acestuia. Dar de fapt este în totalitate mișcarea câmpurilor materiei, în condiția materială, care în interacțiune cu intensitatea Sufletului Omului, creează zgomotul, muzica. De aceea ne place muzica, de aceea citim poezii în mod diferit față de cititul unei scrisori, a unui ziar. Încercați să citiți un articol de ziar, în modul în care citiți o poezie şi vedeți dacă are același efect. Noi am găsit pace, echilibru și am găsit salvare în zgomotul pe care-l numim muzică.
În Univers auzim interacțiunea câmpurilor Universului, care se freacă unele de altele și aceasta este muzica Universului. Zgomotele pe care le auzim în adâncul spațiului atunci când călătorim, sunt practic similare rezultatului frecării mâinilor între ele. Cele ce sunt de ordin mai înalt, trec prin, iar cele ce sunt de intensitate similară, interacţionând în diferite feluri şi diferite unghiuri, crează acea lumină. Și dacă înțelegeți că lumina este un sunet, o voce, un zgomot, atunci înțelegeți că Universul își creează propria muzică. Noi suntem cei care am negat-o, noi suntem cei care nu o putem auzi. Noi suntem cei care, acum că ne-am alăturat Comunității Universale începând de astăzi, vom începe să o auzim.
Este muzica Iubirii care este dăruire. Este gratuită în spațiu, puteți lua ceea ce aveți nevoie. Nu o puteți depune în bancă nici plăti cu bitcoin. Nu o puteți pune într-un seif ca să o păstrați. Este gratuită și este egală tuturor ce vor să o aibă, pentru cei ce vor să se bucure de zgomotul, de sunetul, de muzica Universului. Apoi când ieșiți, să vă minunați, în adâncul spațiului, învățați transformarea transmutării elementelor, veți auzi zgomotul Universului frecându-se de zgomotul Sufletului vostru şi atunci veți spune: Acum aud muzica Universului. Este atât de dulce, încât oamenii care nu înțeleg, își vor da viața pentru ea, pentru a afla sursa şi esenţa ei.
Și acest zgomot, sau melodie, duce la Creator sub orice formă și în toate dimensiunile. Niciodată nu greșiți odată ce auziți zgomotul, muzica Universului. În spațiu amintiți-vă că jocul dintre Sufletul Omului și Sufletul Fizicalităţii Omului, este cel ce conduce la vocea omului. Dacă strigăm (de bucurie), râdem, sufletul se înalţă, devenim fericiţi, dacă strigăm (cu furie), plângem sufletul se restrânge. Întotdeauna am știut cum să ne manifestăm esența trăirii propriului nostru Suflet, prin vocea noastră, şi niciodată nu am înțeles, doar am luat-o ca atare. Cei dintre noi care nu vorbesc, nu înseamnă că nu avem un Suflet. Tot ceea ce înseamnă este că cutia vocală a omului, a fost poziționată într-un loc puțin greșit. Dacă o mutați, ar trebui să puteți vorbi, în afară de cazul când nu există.
De la începutul creaţiei, omul a avut o cutie vocală, o reflexie a frecării dintre Sufletul Omului și Sufletul Fizicalităţii Omului. În timpul ce va veni vom descoperi că nu mai sunt oameni muți printre noi şi nu sunt surzi printre noi. Este vorba doar despre faptul că nu avem instrumente pentru a fi capabili să înțelegem această interacțiune. Interacțiunea dintre două câmpuri. Deoarece dacă omul ajunge să înțeleagă și merge mai departe, puteți controla intensitatea și poziția Sufletului Fizicalităţii, în raport cu Sufletul Omului și să facă zgomot fără nici o cutie vocală, în Univers.
Asta vom face, atunci când ne detașăm de fizicalitatea noastră și devenim Suflete, aşa vom comunica cu ceilalţi. Mulţi aţi visat şi aţi vorbit cu fiinţele din vis, dar nu v-aţi gândit că fizicalitatea lor nu este acolo, interacţiunea dintre Sufletul fizicalităţii noastre şi a fiinţei din vis, crează vocea sau zgomotul Sufletului, pe care o recunoaştem, o apreciem, o iubim sau ne înfricoşează. Deci nu avem nevoie de o dimensiune fizică pentru a fi în stare să comunicăm, dar spunem că am avut un vis, de fapt am vorbit prin intermediul Sufletelor fizicalităţii pentru că toate au aceeaşi putere.
Când visaţi, vedeţi Sufletul fizicalităţii fiinţei şi nu fiinţa însăşi şi pentru că o recunoaşteţi şi fiecare are puterea să-şi schimbe (de exemplu) culoarea ochilor, veţi spune: am visat-o pe mama dar avea ochii roşii, oare ce este în neregulă cu ea. Acum că aţi intrat în Comunitatea Universală trebuie să înţelegeţi că orice interacţiune de câmpuri, frecarea lor, are un sunet şi fiecare sunet în funcţie de putere, are o culoare. Ce vă face să vedeţi un negru, un chinez sau un alb în vis, cum îi recunoaşteţi pentru că nu aveţi ochi şi cutie vocală să vorbiţi, dar în procesul existenţei noi am făcut culori şi din informaţiile pe care le purtăm în ARN facem asocierea cu fiinţele, în vis.
Dacă înţelegeţi asta, când veţi fi în adâncul spaţiului veţi şti cum să comunicaţi, cum să trimiteţi un mesaj, instantaneu, pe Pământ la cineva anume. Sunetul emoţiei Sufletului va fi recepţionat la intensitatea Sufletului. Intrăm într-o nouă dimensiune a existenţei şi pentru mulţi dintre voi ea nu există, pentru că aţi ales să nu existe, pentru că vă simţiţi în siguranţă în această închisoare a statutului omului. Mereu reamintesc ceea ce am spus anterior, am dat vederea înapoi unei fete în vârstă de 21 de ani, iar ea a spus: Vreau să stau oarbă. Este libertatea de alegere. Noi suntem cei ce am ales să fim orbi la ceea ce ne servește mai bine, încât să obținem ceea ce ne-am dorit.
Aşa cum v-am mai spus, noi refuzăm să auzim zgomotul, vocea Sufletului grâului, sau cărnii pe care o mâncăm, pentru a ne justifica că nu am ştiut. Acum ştim. Acum poate o parte din voi care nu doriţi să fiţi vegetarieni, sau să mâncaţi animale, veţi deveni “Sufleterieni” şi să trăiţi doar cu energia pe care Sufletul o are din Univers. În Comunitatea Universală veţi învăţa că puteţi absorbi orice doriţi oricând doriţi. Şi vă întoarceţi la acelaşi proces, interacţiunea câmpurilor care vin din Univers, cu câmpurile Sufletului corpului omului îi va spune omului dacă are nevoie sau nu de aceste câmpuri.
Este ca şi când ai sta în fata radiatorului sau a areului condiţionat, este acelaşi proces, unul dă energie altul ia energie, dar noi decidem ce să luăm sau ce să dăm. Este foarte straniu cum am ignorat adevărul despre esenţa existenţei noastre, pentru că ni s-a potrivit ignoranța pentru această perioadă de timp, dar începând de astăzi timpul ignoranţei s-a sfârşit. Să înţelegem că intrăm într-o dimensiune nouă, în care vocea interacţiunii Sufletelor va fi auzită, nu vocea cutiei vocale în dimensiunea fizicalităţii omului. De ce am creat muzica şi de ce dansăm pe muzică, este o modalitate de confirmare a existenţei? Poate prin acestea îmi pot eleva sufletul.
Când suferi de Alzheimer, oare poţi să cânţi un cântec şi dacă poţi repeta măcar scurte părţi ale unui cântec plăcut, îţi poţi recăpăta memoria înapoi, pentru ca prin puterea zgomotului muzicii inviţi Sufletul omului să facă conexiunea cu Sufletul fizicalităţii omului, care îţi permite să vorbeşti. Şi când ridici puterea Sufletului fizicalităţii suficient de sus pentru a ajunge la cutia vocală, atunci se produce reversarea Alzheimer-ului, este atât de simplu. Nu uitaţi, când cineva nu doreşte să vorbească, numim asta Alzheimer. La fel este, în majoritatea cazurilor, cu cei ce suferă de atac epileptic, când se crează atât de multă energie, din interacţiunile Sufletului omului cu Sufletul fizicalităţii, că nu mai poate fi gestionată de om în incinta creierului şi trebuie eliberată.
Este ca și cum ați izbi o mașină mare, într-un perete foarte subțire și creați foarte mult zgomot și rupeți multe lucruri, iar sunetul trebuie să plece şi energia să se disipeze și nu poate pleca prin coloana vertebrală, care reprezintă calea prin care trimitem energie și atunci noi îl numim atac de epilepsie. Sunetul, zgomotul interacţiunii dintre Sufletul omului şi fizicalitatea omului, este cauza a 80 până la 90 % dintre bolile psihosomatice ale omului. Dacă poţi acorda corect zgomotul cu acea parte a creierului, emoţia crează dimensiunea fizică.
Deci trebuie doar să creezi o condiţie ca puterea câmpurilor emoţiei, fizicalităţii, Sufletul fizicalităţii omului, în interacţiune cu Sufletul omului la puterea la care corpul fizic să primescă mai mult, atunci vei pleca fără nici o boală. Trebuie să înţelegeţi dimensiunea sunetelor, zgomotelor şi vocilor în adâncul Universului, pentru că de multe ori auziţi zgomotul Sufletului şi nu aveţi cui să spuneţi. Dar ştiind asta, prin vocea omului chemaţi acea putere necesară expunerii Sufletului, mai înaltă sau mai joasă, care prin interacţiune cu Sufletul fizicalităţii, absoarbe energia şi neutralizează un virus.
Într-un fel noi devenim alimentatorii noştri, prin intermediul sunetelor şi zgomotelor pe care mediul le face cu noi şi noi facem cu Sufletul şi cu fizicalitatea Sufletului. Şi aşa poate aţi găsit o soluţie la cum să vă alimentaţi singuri. Dorinţa mea este porunca mea şi veţi vedea ce se întâmplă. Întindeți mâinile și spuneți: – Vreau să vă dau tot ceea ce nu am nevoie, încât să nu-mi compromită existența. Să nu minți. Să nu furi. Și în a da este o cerinţă, deoarece ceva trebuie să se întoarcă să-l înlocuiască. Voi nu pierdeți. Dar prin zgomotul emoției voi decideți ce intensitate să eliberați, ca să nu vă compromită existența.
În procesul prin care dați, voi primiți mai mult, obțineți o gravitație mai mare, apoi dăruind ciclul repornește. Voi rețineți puțin și dați mai mult înapoi. Și acest proces se cheamă existența necondiționată în Univers. Și în acest fel puteți exista miliarde de ani. Așa face Creatorul, prin același proces. Acum omul trebuie să înțeleagă ce este zgomotul, vocea și ce înseamnă zgomotul, de ce iubim muzica. Deoarece atunci când cântați muzică, ea vine din interacțiunea materialelor din care sunteți voi făcuți. Ea are nivelul de intensitate a interacțiunii stării materiale a Sufletului cu dimensiunea fizică și de aceea ne bucurăm de muzică, de aceea creăm muzică.
Noi creăm o vibrație a câmpurilor prin interacțiunea cu câmpul Sufletului Omului cu Fizicalitatea Omului. Aceasta creează o reacție emoțională, prin care la o muzică râdem și la alta plângem, făcând un alt zgomot cu același instrument. Zgomotul, sunetul, muzica este o cale către emoția omului.
Și dacă omul înțelege, va fi capabil să comunice cu orice creatură din Univers, fară să cunoască limba respectivă. Înțelegeți acum de ce am ales o limbă universală, ca aceasta și un Consiliu Universal ca acesta. Deoarece în interacțiune, ele au toate aceiași intensitate a câmpului, care, convertită în vocea omului, aduce aceiași intensitate sau întreaga totalitate a Omului. Dorința mea este porunca mea, eu comand că vreau să eliberez asta și prin eliberare, aș putea primi ceea ce am nevoie și asta mă satisface. Noi înțelegem atât de mult, dar omul nu este pregătit, dar gradual el va deveni. Gradual ajungem la un punct în care putem furniza totalitatea mesajului.
Deci acum înțelegeți de ce avem zgomotul și sunetul și care este motivul pentru asta. Deoarece prin el, noi putem absorbi energia, de care avem nevoie pentru existență, pe timp lung, care este nevoie să fie stocată, undeva în structura corpului omului. Omul ar fi trebuit să înțeleagă până acum. Atunci când explicăm despre vibrații ale structurii osoase, care duce la absorbția limfei în os, apoi noi obținem măduvă și confirmarea existenței acesteia.
Deci acum pielea omului poate fi reglată la fel cum am făcut cu stringurile osoase, care au adus hrana în ele, pentru a fi capabili să aducem hrană în corpul omului, energia pe care omul trebuie să o facă. Acum începe să zbârnâie și să înțeleagă ce zumzăie, ce vă aduce și ce gust are, ce vedeți, ce simțiți. Cu același zbârnâit voi absorbiți energie care este veselă, apoi zâmbiți, intensitate care este dureroasă și apoi plângeți. Și spuneți, că această muzică vă face să plângeți, deoarece este alimentarea pe care doriți să o evitați, care este de intensitatea lacrimilor, care sunt fizic eliberate de ochii voștri, prin emoția dimensiunii zgomotului care îl primesc, a energiei pe care o primesc.
Așa cum am spus, lecția este foarte scurtă, dar deschide întreaga cutie a Pandorei vieții. Puteți face un mut să vorbească? Da puteți. Dacă înțelegeți, nu este nevoie să vorbiți prin cutia vocală, ci este nevoie să vă ridicați la nivelul unui Suflet sau al altuia. Atingeți Sufletul Fizicalităţii sau atingeți Sufletul Omului, ca prin interacțiune, ele să creeze zgomotul pe care voi îl numiți vorbire. Am făcut o mașină de Gans, și vorbește. Ați deturnat intensitatea câmpurilor, care se creează prin interacțiunea câmpurilor, încât să vă antrenați vocea. Dacă înțelegeți asta, nu ar trebui să mai existe muţi și surzi pe această planetă şi nicăieri. Deoarece acum, când spunem: Dorința mea este porunca mea, acum că începem să vă învățăm, prin sistemul MaGrav, plasturi și toate celelalte pe care le utilizați, veți descoperi că puteți crea o intensitate, încât oricine să poată vorbi.
Dar persoana trebuie să vrea să vorbească, nu uitați că Sufletul Omului este controlorul. Atunci înțelegeți de ce de cele mai multe ori, ultimul cuvânt pe care omul îl spune este: Doamne! sau Mamă! Care toate înseamnă Creatorul meu. Eu vin să mă alătur ție fără fizicalitate. Atunci când Sufletul fizic al corpului omului, părăsește fizicalitatea omului, prin interacțiuni rapide, încercând să atingă intensități mai înalte încât să devină parte a Sufletului Omului, el creează o voce atât de înaltă, un zgomot, încât face bufnița să plângă. Deoarece ea aude transformarea. Gândiți-vă și dacă înțelegeți, atunci ați găsit calea spre modul cum să vă alimentați pe voi înșivă și cum să supraviețuiți în spațiu.
Sunetul, muzica Sufletului, creează condiția Fizicalităţii Omului. Acesta este modul cum vă manifestați pe voi înșivă, în dimensiunile unde doriți. Deoarece acum, emoția unui lucru de a fi, într-o asemenea poziție, pentru a avea 10 membre și 20 de picioare, creează o poziție, astfel că interacțiunea cu Sufletul Omului, eliberează o asemenea energie, care să ducă la crearea voastră. Oricare dintre voi puteți dori și va fi creat orice doriți, atât timp cât înțelegeți care este scopul și cum se face fără să luați de la alții.

Sursa: http://www.magrav.ro
Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

29 apr. 2018

Sugestii pentru o zi armonioasa….

Este greu sa gasim armonia si pacea interioara in unele momente si zile, mai ales in diminetile in care ne trezim si realizam ca  tot programul ne este dat peste cap…iar in cele ce urmeaza va voi oferi cateva sugestii pentru a fi in forma atat fizic cat si psihic.
In fiecare zi avem planificate diferite obiective  pe care dorim sa le atingem si pentru acest lucru e nevoie sa fim in totala aromonie.
Sufletul este oglinda noastra, asa ca pentru inceput trebuie sa ne simtim bine in interior si sa emanam energie pozitiva spre exteriorul nostru care se va transmite prin vorbe frumoase, zambete si gesturi. Inainte de a face prima sugestie vreau sa subliniez faptul ca nu trebuie sa uitam sa fim recunoscatori ca am mai inceput inca o zi si ca suntem sanatosi.
Prima sugestie, care va spun de acum ca functioneaza, este ca atunci cand va treziti sa mai ramaneti pret de cateva minute in pat sa va puneti ordine in ganduri si sa faceti o mica planificare a  programului vostru din ziua respectiva pentru a fi cat mai linistiti inca din primele ore ale  zilei. Apoi dupa ce toate tabieturile voastre de ingrijire si aranjare au luat sfarsit, in timp ce va intreptati spre scoala sau locul de munca, aruncati o privire in jurul vostru si puteti observa cat de frumoasa este natura, aerul tare de dimineata, pasarile si razele soarelui care ne zambesc de fiecare data; nu lasati alte lucruri negative sa va invadeze mintea si sa va strice ziua, chiar daca in tot raul exista si un bine, recomand sa alegeti binele de  la inceput si sa priviti partea buna a  tututror lucrurilor. Exemplele pot continua pentru ca sunt o sumedenie care ne dau o stare de liniste sufleteasca, de relaxare  si de bine.
Chiar daca nu sunteti dispusi la momentul respectiv sa faceti aceste lucruri, nu uitati sa zambiti macar de cateva ori chiar daca nu aveti intotdeauna motive intemeiate sa o faceti si veti observa ca zambetul va va ramane intiparit pe buze si va va da pofta de viata.
Rasul este cea mai buna terapie a sufletului, iar in cazul nostru de fata este a treia sugestie fara de care nu puteam scrie acest articol. Mereu imi place sa spun ca o zi in care nu am ras e o zi irosita. De ce spun acest lucru? Pentru ca asa cum noua ne place sa fim ingrijiti si bine imbracati, asa si sufletul nostru are novoie de toata grija noastra.
Urmatoarea sugestie cu care vin este de a darui, orice , oricui, oricand. Nu este neaparat sa oferim lucruri materiale, ci mai de graba o mangaiere sau o imbratisare si ne-am simti mult mai bine si noi dar si persoana in cauza.
Ultima dar nu si cea  din urma sugestie este, bineinteles sa iubim. Aici ar fi multe de  spus, dar consider ca toate cuvintele sunt de prisos atunci cand iubim si suntem iubiti.
Dupa ce ne-am trezit, am fost recunoscatori, am gandit pozitiv, am zambit, am ras ,am daruit, ne-am atins toate scopurile, am iubit putem spune ca acea zi a fost o una  cu adevarat minunata in care am avut grija de noi, de cei care ne inconjoara dar cel mai important, de sufleul nostru.
Pentru ca nu e mai frumos decat o zi savurata din plin in care am zambit, dar mai presus de toate in care sufletul ne zambeste!
Articol scris de Bianca Sorana – http://thecharmoflife.wordpress.com/
Iti transmit din suflet Lumina si Iubire.
gabriella.

28 apr. 2018

Puterea se afla in mainile tale! Cateva reguli de autovindecare mai eficiente ca orice medicament. Tine cont de ele !

Organismul omenesc este unul dintre cele mai complicate sisteme. Adesea nici nu conștientizăm de ce suntem în stare. Puterea cuvântului și a gândului este însoțită de o energie incredibilă de vindecare și se pare că e inutil să tratezi o boală, fără să te vindeci spiritual.
Nu suntem alcătuiți doar din trup. În primul rând avem un suflet. Dezechilibrele se produc mai întâi la nivel energetic, apoi se transpun în corpul fizic sub forma bolilor. Când te doare ceva, iei repede o pastilă și gata. Dar durerea reapare, iar asta înseamnă că trebuie să căutam cauza, nu să tratăm simptomele. Asta e diferența dintre a trata și a vindeca. Vindecarea înseamnă eliminarea cauzei bolii. Și asta am decis și eu să fac, să mă vindec, nu să mă tratez luând antiinflamatoare pe bandă rulantă. Îmi e bine cât timp le iau dar apoi durerea reapare. Medicina alopată acoperă doar o parte a vindecării.
Pentru a declanșa puterile vindecatoare ale organismului, trebuie să ridici nivelul energiei interioare. Atunci vei putea să înfrunți boala și să-ți recapeți sănătatea.
Gândirea pozitivă este esențială în procesul de vindecare, și nu numai. După mine, gândirea pozitivă mobilizează, gândirea negativă paralizează. Oricând îți vine să zici că e greu și că n-o să te vindeci etc., întoarce gândul la 180 de grade și afirmă în schimb : ”În fiecare zi și în orice mod sunt tot mai bine și mai bine”. Zi asta de 20 de ori la rând dimineața primul lucru când te trezești. Așa fac eu. E minunată starea pe care ți-o dă această afirmație.Noi am adunat câteva recomandări care te vor învăța să prețuiești viața, să fii sănătos, fericit și liniștit.
Iată cum să te vindeci singur:
1. Bea câte 500 ml de apă pură de 3 ori pe zi. Iar în timp ce faci asta spune: „Sunt sănătos și mă voi vindeca!

2. Găsește timp pentru automasaj. Numai 10-15 minute pe zi îți vor oferi energia necesară. Freacă pielea uscată în special din zona capului, gâtului, pieptului și a tălpilor.
3. Obișnuiește-te să adormi la ora 22:00 și să te trezești odată cu răsăritul soarelui.
4. Acordă mai multă atenție respirației. Ea trebuie să fie liberă, uniformă și calmă, cu senzația de bucurie interioară. Încearcă să faci așa încât expirația să fie de 2-3 ori mai lungă decât inspirația.
5. Încearcă să uiți de problemele de sănătate pe care le ai. Nu te gândi și nu vorbi despre ele.
6. Petrece cât mai mult timp în sânul naturii, stai pe iarbă, privește cerul și admiră norii.
7. Ascultă muzică ritmată, ziua și una relaxantă, seara. Dansează, cântă, savurează momentul!
8. Mănâncă des și câte puțin, de 5-6 ori pe zi. Optează pentru mâncarea de casă: terciuri, salate. Uită de ceai, cafea și alcool.
9. Călește organismul! Începe să torni apă rece mai întâi pe picioare, apoi peste genunchi și tot așa mai sus până ce vei ajunge să-ți torni apă în cap.
10. Fă sport! Nu e obigatoriu să mergi la sală. Gimnastica în casă e la fel de bună: aleargă pe loc, fă genuflexiuni, flotări, ridică greutăți.
11. Înfometează-te o dată pe săptămână. Nu mânca timp de o zi nimic și spune-ți „Voi fi mai sănătos în schimbul acestei zile de post”.
12. Întreține discuții liniștite, de suflet cu cei dragi, te vei încărca cu energie pozitivă.
13. Ignoră orice informație negativă. Gândește-te doar la bine. Vizionează comedii, citește cărți spirituale, ascultă muzica preferată.
14. Fă următorul exercițiu: inspiră ușor, iar mai apoi acoperă-ți nasul și închide gura. Iar în acest timp spune în gând: „Vreau să trăiesc”, după care, inspiră din nou și mai repetă o dată. Această practică îi va da un semn de alarmă organismului că tu vrei să trăiești, atunci bolile te vor ocoli.
15. Acordă 5 minute pe zi gândurilor bune. Ia o poziție comodă și spune din toată inima: „ Fie ca toți să fie sănătoși și totul să fie bine!”

16. Imaginează-ți în fiecare zi cum ești un om sănătos și fericit în viitor. De exemplu, imaginează-ți cum peste o săptămână vei râde într-un anumit loc preferat de tine.
17. Cel mai important punct! Apelează la ajutorul Domnului. Roagă-te, mergi la biserică și cere vindecare.
-sursa- http://revistasufletului.net/puterea-se-afla-in-mainile-tale-cateva-reguli-de-autovindecare-mai-eficiente-ca-orice-medicament-tine-cont-de-ele/-
Iti transmit din suflet Lumina si Lumina.
gabriella.